2017-11-22, trečiadienis, 00:49.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:18, leidžiasi 16:15, dienos ilgumas 7:57.

Kalėdinis Girkalnio krepšinio turnyras

2015-12-23, Edvinas Mockaitis

Gruodžio 19 dieną, Girkalnyje vyko Kalėdinis krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo 4 komandos. Tai Girkalnio jaunimo krepšinio komanda, Gylių „Ąžuolas“ bei dar dvi, specialiai šiam turnyrui susibūrusios komandos, pavadinimais „Mišrūs“ ir „Ateik ant švenčių“.

Pirmajame pusfinalyje susitiko Girkalnio krepšinio komanda ir Gylių „Ąžuolas“. Čia namų sienomis pasinaudoję girkalniškiai, gan nesunkiai įrodė savo pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 86-58 girkalniškių naudai. Girkalnio komandą į priekį vedė E. Mockaitis ir E. Balinskas, atitinkamai pelnę 32 ir 27 taškus. „Ąžuolo“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė I. Urbonas 19 taškų, Ž. Poška 18 taškų.

Antrajame pusfinalio mače susitiko komanda „Mišrūs“ ir komanda „Ateik ant švenčių“. Varžybos buvo įdomios ir permainingos, po pirmo kėlinio pranašumą turėjo komanda „Ateik ant švenčių“, tačiau antrame ir trečiame kėlinukuose jau nemažą persvarą susikrovė komanda „Mišrūs“. Ketvirtame kėlinyje skirtumas sumažėjo, o varžybas rezultatu 71-63 laimėjo „Mišrūs“. Jiems G. Račkauskas pelnė 14, J. Petkevičius 13 taškų. „Ateik ant švenčių“ komandoje išsiskyrė T. Samalionis 23 taškai ir R. Raklickas 18 taškų.

Kovoje dėl 3 vietos susitiko pusfinalius pralaimėjusios komandos, tai Gylių „Ąžuolas“ ir „Ateik ant švenčių“. Nors „Ąžuolo“ komanda turėjo daugiau laiko poilsiui ir turėjo ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, aikštelėjė vaizdas buvo visiškai priešingas. Vos šešiese rungtynevę „Ateik ant švenčių“ komandos krepšininkai, atrodė „šviežesni“ ir labiau norintys laimėti. Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje jie įrodinėjo savo pranašumą ir sugebėjo palaužti Gylių krepšininkus rezultatu 72-58. Nugalėtojus į pergalę vedė T. Samalionis surinkęs 39 taškus, 11 taškų pridėjo A. Vasiliauskas. Gylių „Ąžuolo“ komandai 22 taškus pelnė Ž. Pošką, dar 13 pridėjo I. Urbonas.

Finale susitiko pusfinalius laimėjusios komandos, tai girkalniškiai ir komanda „Mišrūs“. Finalas buvo įtemptas, nei vienai komandai nepavyko pabėgti į priekį. Po pirmo kėlinio pranašumą turėjo girkalniškiai, antrajame kėlinyje J. Petkevičius trimis iš eilės tritaškiais metimais padėjo komandai „Mišrūs“ išlyginti rezultatą. „Mišrūs“ trečiajame kėlinyje įgijo nedidelį pranašumą, kurį išsaugojo beveik iki ketvirtojo kėlinio pabaigos. Ketvirto kėlinio pabaigoje girkalniškiai spurtavo ir sumažino atsilikimą, tačiau rungtynes rezultatu 84-81 laimėjo komanda „Mišrūs“. Juos į priekį vedė J. Petkevičius 27 taškai, B. Ilevičius 15 taškų, M. Bružas pridėjo 13, G. Račkauskas 11, D. Drimeikis 10. Girkalnio komandoje pelnytais taškais išsiskyrė 28 taškus pelnęs E. Mockaitis, 26 taškus pridėjęs E. Balinskas dar 10 surinko E. Jocius.

Visuose rungtynėse netrūko gražių žaidybinių epizodų, efektingų dėjimų ar tolimų metimų. Pasibaigus turnyrui, komandos prizininkės buvo apdovanos nugalėtojų taurėmis.